تاریخچه تاریخچه

آشنایی با جامعه تعلیمات اسلامی

تاسیس جامعه به مبعث سال 1322 هجری شمسی برمی گردد.مقطع حساسی از تاریخ ایران که استعمار غرب برای تغییر فرهنگ دینی ایران اسلامی با همه قوا وارد صحنه شده بود و با طراحی برنامه های وسیع فرهنگی کار خود را توسعه می داد بدون تردید گروهی از علما و علاقمندان به دین و مملکت تلاشی را برای جلوگیری از این هجمه ی فرهنگی آغاز کرده بودند که مرحوم حجةالاسلام والمسلمین حاج شیخ عباسعلی اسلامی یکی از این افراد بود.

این عالم دینی با سفر به کشورهای مختلف و کسب تجربیات فراوان ،پس از بازگشت به مملکت تصمیم گرفت ارشاد و آگاهی مردم را از مدرسه شروع نماید که اندیشه ای نو و حربه ی بسیار موثری را انتخاب کرده باشد.

ایشان پس از مدتی توانست ده ها مدرسه و ده ها هزار دانش آموز را تحت پوشش قرار دهد.نتیجه ی این تلاش فرهنگی تربیت افراد نخبه ای شد که پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در پست های کلیدی مملکت به خدمتگزاری مشغول شدند و منشاء خدمات ارزنده ای به میهن اسلامی هستند.

اینک جامعه تعلیمات اسلامی در 10 استان کشور از پیش دبستانی تا پیش دانشگاهی در کلیه رشته ها و در قالب مدارس دخترانه و پسرانه و مدرسه علمیه فعالیت می نمایند.که هدف آن تبلیغ و ترویج دین مبین اسلام و مذهب شیعه اثنی عشری طبق احکام قرآن و سنن حضرت رسول اکرم (ص) و ائمه طاهرین (ع)می باشد.

 

تاریخ تاسیس دبیرستان دوره اول دخترانه علمی

دبیرستان دوره اول دخترانه علمی با استعانت از پروردگار متعال و همت مدیریت محترم مجتمع پسرانه علمی استاد محترم جناب اقای سید صادق حجازی و نماینده موسس جناب آقای حسین سپهری فعالیت خود را از سالتحصیلی 81-80 در مکانی ملکی واقع در ناحیه یک آموزش و پرورش همدان آغاز کرد.

هدف از تاسیس آموزشگاه فراهم آوردن محیط سالم و مذهبی جهت رشد استعددهای دانش آموزان معتقد و مستعد است که نهایتا منجر می شود به تربیت نیروهای مومن و معتقد و متخصص که پاسخگوی نیازهای جامعه اسلامی باشند.

دبیرستان دوره اول دخترانه علمی همواره از حمایت های بی دریغ استاد ارجمند آقای سید صادق حجازی بهره مند بوده و اخلاص،درایت،کفایت و همه جانبه نگری این بزرگوار  موجب دلگرمی و اعتماد افزا است که برای ایشان دنیا و آخرتی آباد مسئلت داریم.

تلاش های خستگی ناپذیر موسس و نماینده جامعه جناب استاد سپهری نیز قابل تقدیر است بدون شک در سایه درایت ایشان مدرسه علمی راه موفقیت را طی نموده است.

**********************************************************************************